Tove 103! + cytaty z Muminków /plakaty do druku/

23:31 ohrainyday 1 Comments

Dzisiaj przypada 103 rocznica urodzin Tove Janson - najsłynniejszej finki na świecie. Małe trolle zna każdy, a książkowe cytaty, choć tyczą się Muminków, pasują idealnie do nas samych. Gdyby tak chcieć zakreślać w książce te najfajniejsze, książki byłyby całe zamazane. Ja wybrałam sobie trzy, jeden śmieszny (o mamie Muminka), drugi filozoficzny (choć to dziwne - jak na Ryjka) i całkiem optymistyczny (jak na melancholijnego Włóczykija przystało). Zapisałam je w dobrej rozdzielczości, więc spokojnie można je pobrać na dysk i wydrukować jako plakat *
Rozmarzona Blanka z kubkiem pianek, które ciągle przypominają jej o podniebnych, Muminkowych podróżach na różowych chmurkach "Mamuś też bym tak chciała polatać, ale to chyba się nie uda". Nie uda, ale pomarzyć z książka w ręce zawsze można ;)

PLAKATY • wystarczy kliknąć prawym przyciskiem myszy, zapisać et voilà!
* obrazki na plakatach pochodzą ze strony moomin.com, z której można je pobrać i wydrukować na kolorowanki, plakaty, lub co tam się chce. 
Enjoy!

1 komentarz:

  1. Muminki zawsze mnie rozczulają od czasu, gdy ja straszy brat polecałem swojej siostrze Marioli. Nic się nie zmieniło, chwilo trwaj :)

    OdpowiedzUsuń