Blanka Mówi #1

00:19 ohrainyday 1 Comments

Zdjęcie historyczne - Blanka 2 lata i dwa miesiące. 

Dzisiaj zakładam nowa kategorię postów #BlankaMówi
Blanka mówi od bardzo dawna. Zaczęła bardzo szybko i również bardzo szybko jej to idzie. I głośno. I dużo. Czasami za dużo. Czasami bardzo śmiesznie. Bardzo mądrze. Chętnie używa nowo zasłyszanych wyrazów. Sytuację komplikuje (i czyni ją zabawną) fakt, że Blanka jest dzieckiem dwujęzycznym. Szkoła, która bardzo lubi i bardzo dobrze się w niej czuje, to 100% język angielski. Kiedyś zawstydzona, teraz już w ogóle, w czasie rozmowy miesza obydwa języki ale zawsze wychodzi z tego sensowne zdanie. Bardzo nas to bawi. Widać kiedy wybiera sobie język, który w danej sytuacji jest dla niej wygodniejszy. Dodatkowym faktem, czyniącym Blanki dwujęzyczność komiczną, jest odmiana angielskich słów po polsku. Jak to babcia zdążyła zauważyć, kto wie, może przebije Dżoanę.

Sytuacja: 
Blanka wyciąga rękę z jedzonym przez siebie preclem do Kuby i mówi: "BAJTNIJ SOBIE TATO"
(to bite /baɪt/ - znaczy gryźć)

I w przypadku, kiedy wtrąca angielskie słowa nie mamy problemu w jej rozumieniu, to w tym, naprawdę chwilę trzeba pomyśleć, zanim zakumamy o co biega :) Płakaliśmy ze śmiechu, bo wyszło bardzo zabawnie i ... bardzo pomysłowo!

Blanki spostrzeżenia kiedyś zapisywałam, teraz nie pamiętam już gdzie. A szkoda. Stary blog od czasu do czasu gościł Jej słowne popisy. Od dzisiaj #BlankaMówi będzie rosła w siłę. Na początek, dzisiejszy obiadowy hicior, dzięki któremu mało nie udusiłam się pęczakiem. Wspaniałą mamy córkę, nikt tak nie docenia Mamusi jak Ona. 


1 komentarz:

  1. Znakomity pomysł, bo po czasie wszystko odleci w kosmos :) Kochane dziecko :)

    OdpowiedzUsuń